Relacja i galeria z turnieju o Puchar Prezesa Banku Sp?dzielczego
Zajrzyj również na www.fb.com/MikoloSokolka
www.MikoloSokolka.pl ZARZ?D KLUBU
sobota, 14 grudnia 2013 13:29

Na turniej pi?ki siatkowej kobiet o Puchar Prezesa Banku Sp?dzielczego w Suwa?kach zosta?y zaproszone dru?yny w r?nych kategoriach wiekowych (juniorki oraz kadetki).

Przyjecha?y dru?yny z Grajewa, E?ku (2 dru?yny: Salos i Mikron), ?ap, Sejn, Sok?ki oraz dwie dru?yny gospodarzy UKS Sprint P?ociczno-Tartak. Turniej odbywa? si? na dwch boiskach i by? podzielony na dwie grupy. Nasza dru?yna trafi?a do grupy z takimi dru?ynami jak Mikron E?k (juniorki), Salos E?k (m?odziczki i kadetki) oraz starsz? dru?yn? gospodarzy: Juniorki UKS Sprint.

W pierwszym meczu bez problemw zwyci??yli?my z ekip? Salosu E?k, w tym mecz w barwach UKS Mikolo Sok?ka zadebiutowa?a nasza nowa zawodniczka Marta Fi?onowicz. Spotkanie zako?czy?o si? zwyci?stwem 3:0. W drugim meczu czeka? na nas mocny zesp? gospody? turnieju. Bardziej do?wiadczone i starsze zawodniczki bez problemu pokona?y nasz? lekko zdeprymowan? dru?yn?. Po dwch kolejkach spotka? pewne pierwszego miejsca w grupie i awansu do fina?u turnieju by?y siatkarki UKS-u Sprint, natomiast UKS Mikolo i Mikron E?k by?y w identycznej sytuacji (po jednym zwyci?stwie i trzy punkty). To w?a?nie ostatnia kolejka spotka? grupowych decydowa?a, ktra z tych dru?yn zajmie drugie miejsce i zagra w meczu o trzecie miejsce. Od samego pocz?tku mecz by? zaci?ty, dopiero w drugiej po?owie pierwszego seta nasze zawodniczki odskoczy?y na cztery punkty: 11:7. Zawodniczki z E?ku nie podda?y si? i zdo?a?y odrobi? straty i doprowadzi? do wyrwnania 12:12. W tym momencie siatkarki UKS Mikolo pokaza?y charakter i do ko?ca seta nie pope?ni?y b??du zwyci??aj?c 15:12. Drugi set rozpocz?li?my od stopniowego budowania przewagi i w po?owie seta na tablicy widnia? wynik 8:3. Wygl?da?o na to, ?e droga do meczu o trzecie miejsce w turnieju jest otwarta i pewnie zwyci??ymy, jednak i w tym secie zawodniczki Mikronu zerwa?y si? do odrabiania strat, zmniejszy?y straty i by?y bardzo blisko wyrwnania, lecz w ko?cwce siatkarki z Sok?ki zagra?y dobrze w obronie oraz nie pope?ni?y b??dw w ataku, dzi?ki temu pewnie zwyci??y?y tego seta 15:9. W tym momencie pewne by?o ju? drugie miejsce w grupie i dru?yna UKS Mikolo na trzeci set wysz?a w rezerwowym sk?adzie. Tego seta zwyci??y?a dru?yna z E?ku 15:11.

W meczu o trzecie miejsce czeka? na nas trudny przeciwnik, a mianowicie br?zowe medalistki Mistrzostw Wojewdztwa Juniorek w 2013 roku: dru?yna SKS "Pomorzanka" Sejny. Mecz rozpocz?? si? bardzo dobrze dla naszej dru?yny. Dobra zagrywka i b??dy dru?yny przeciwnej sprawi?y, ?e na tablicy wynikw widnia? wynik 6:4. Od tego momentu zawodniczki z Sejn poprawi?y swoj? gr?, ustawia?y szczelny blok, a mocne ataki i zagrywki przynosi?y punktowy efekt. Set sko?czy? si? przegran? 11:15. W drugim secie od pocz?tku zawodniczki z Sejn mocn? zagrywk? i szczelnym blokiem postawi?y trudne warunki gry. Ta cz??? spotkania zako?czy?a si? wynikiem 15:9 na korzy?? "Pomorzanki" i w ca?ym meczu 2:0.


Klasyfikacja ko?cowa turnieju:
1. Juniorki UKS Sprint P?ociczno-Tartak
2. UKS AS ?apy
3. SKS "Pomorzanki" Sejny
4. UKS Mikolo Sok?ka
5. Kadetki UKS UKS Sprint P?ociczno-Tartak
6. Mikron E?K
7. LO Grajewo
8. Salos E?k


 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Tabela III liga

Terminarz III liga

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Mikolo na Facebooku

Skontaktuj si? z nami

Siedziba Klubu

Hala Sportowa przy Zespole Szk?
ul. Mickiewicza 11,
16-100 Sok?ka

Kontakt

klub@mikolosokolka.pl
redakcja@mikolosokolka.pl