Relacja i galeria z turnieju o Puchar Prezesa Banku Sp?dzielczego
Zajrzyj również na www.fb.com/MikoloSokolka

Na turniej pi?ki siatkowej kobiet o Puchar Prezesa Banku Sp?dzielczego w Suwa?kach zosta?y zaproszone dru?yny w r?nych kategoriach wiekowych (juniorki oraz kadetki).

Przyjecha?y dru?yny z Grajewa, E?ku (2 dru?yny: Salos i Mikron), ?ap, Sejn, Sok?ki oraz dwie dru?yny gospodarzy UKS Sprint P?ociczno-Tartak. Turniej odbywa? si? na dwch boiskach i by? podzielony na dwie grupy. Nasza dru?yna trafi?a do grupy z takimi dru?ynami jak Mikron E?k (juniorki), Salos E?k (m?odziczki i kadetki) oraz starsz? dru?yn? gospodarzy: Juniorki UKS Sprint.

W pierwszym meczu bez problemw zwyci??yli?my z ekip? Salosu E?k, w tym mecz w barwach UKS Mikolo Sok?ka zadebiutowa?a nasza nowa zawodniczka Marta Fi?onowicz. Spotkanie zako?czy?o si? zwyci?stwem 3:0. W drugim meczu czeka? na nas mocny zesp? gospody? turnieju. Bardziej do?wiadczone i starsze zawodniczki bez problemu pokona?y nasz? lekko zdeprymowan? dru?yn?. Po dwch kolejkach spotka? pewne pierwszego miejsca w grupie i awansu do fina?u turnieju by?y siatkarki UKS-u Sprint, natomiast UKS Mikolo i Mikron E?k by?y w identycznej sytuacji (po jednym zwyci?stwie i trzy punkty). To w?a?nie ostatnia kolejka spotka? grupowych decydowa?a, ktra z tych dru?yn zajmie drugie miejsce i zagra w meczu o trzecie miejsce. Od samego pocz?tku mecz by? zaci?ty, dopiero w drugiej po?owie pierwszego seta nasze zawodniczki odskoczy?y na cztery punkty: 11:7. Zawodniczki z E?ku nie podda?y si? i zdo?a?y odrobi? straty i doprowadzi? do wyrwnania 12:12. W tym momencie siatkarki UKS Mikolo pokaza?y charakter i do ko?ca seta nie pope?ni?y b??du zwyci??aj?c 15:12. Drugi set rozpocz?li?my od stopniowego budowania przewagi i w po?owie seta na tablicy widnia? wynik 8:3. Wygl?da?o na to, ?e droga do meczu o trzecie miejsce w turnieju jest otwarta i pewnie zwyci??ymy, jednak i w tym secie zawodniczki Mikronu zerwa?y si? do odrabiania strat, zmniejszy?y straty i by?y bardzo blisko wyrwnania, lecz w ko?cwce siatkarki z Sok?ki zagra?y dobrze w obronie oraz nie pope?ni?y b??dw w ataku, dzi?ki temu pewnie zwyci??y?y tego seta 15:9. W tym momencie pewne by?o ju? drugie miejsce w grupie i dru?yna UKS Mikolo na trzeci set wysz?a w rezerwowym sk?adzie. Tego seta zwyci??y?a dru?yna z E?ku 15:11.

W meczu o trzecie miejsce czeka? na nas trudny przeciwnik, a mianowicie br?zowe medalistki Mistrzostw Wojewdztwa Juniorek w 2013 roku: dru?yna SKS "Pomorzanka" Sejny. Mecz rozpocz?? si? bardzo dobrze dla naszej dru?yny. Dobra zagrywka i b??dy dru?yny przeciwnej sprawi?y, ?e na tablicy wynikw widnia? wynik 6:4. Od tego momentu zawodniczki z Sejn poprawi?y swoj? gr?, ustawia?y szczelny blok, a mocne ataki i zagrywki przynosi?y punktowy efekt. Set sko?czy? si? przegran? 11:15. W drugim secie od pocz?tku zawodniczki z Sejn mocn? zagrywk? i szczelnym blokiem postawi?y trudne warunki gry. Ta cz??? spotkania zako?czy?a si? wynikiem 15:9 na korzy?? "Pomorzanki" i w ca?ym meczu 2:0.


Klasyfikacja ko?cowa turnieju:
1. Juniorki UKS Sprint P?ociczno-Tartak
2. UKS AS ?apy
3. SKS "Pomorzanki" Sejny
4. UKS Mikolo Sok?ka
5. Kadetki UKS UKS Sprint P?ociczno-Tartak
6. Mikron E?K
7. LO Grajewo
8. Salos E?k


 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Tabela III liga

Terminarz III liga

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 

Mikolo na Facebooku

Skontaktuj si? z nami

Siedziba Klubu

Hala Sportowa przy Zespole Szk?
ul. Mickiewicza 11,
16-100 Sok?ka

Kontakt

klub@mikolosokolka.pl
redakcja@mikolosokolka.pl