Relacja i galeria z turnieju o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego
Zajrzyj również na www.fb.com/MikoloSokolka
www.MikoloSokolka.pl
Relacja i galeria z turnieju o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego
sobota, 14 grudnia 2013 13:29

Na turniej piłki siatkowej kobiet o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Suwałkach zostały zaproszone drużyny w różnych kategoriach wiekowych (juniorki oraz kadetki).

Przyjechały drużyny z Grajewa, Ełku (2 drużyny: Salos i Mikron), Łap, Sejn, Sokółki oraz dwie drużyny gospodarzy UKS Sprint Płociczno-Tartak. Turniej odbywał się na dwóch boiskach i był podzielony na dwie grupy. Nasza drużyna trafiła do grupy z takimi drużynami jak Mikron Ełk (juniorki), Salos Ełk (młodziczki i kadetki) oraz starszą drużyną gospodarzy: Juniorki UKS Sprint.

W pierwszym meczu bez problemów zwyciężyliśmy z ekipą Salosu Ełk, w tym mecz w barwach UKS Mikolo Sokółka zadebiutowała nasza nowa zawodniczka Marta Fiłonowicz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 3:0. W drugim meczu czekał na nas mocny zespół gospodyń turnieju. Bardziej doświadczone i starsze zawodniczki bez problemu pokonały naszą lekko zdeprymowaną drużynę. Po dwóch kolejkach spotkań pewne pierwszego miejsca w grupie i awansu do finału turnieju były siatkarki UKS-u Sprint, natomiast UKS Mikolo i Mikron Ełk były w identycznej sytuacji (po jednym  zwycięstwie i trzy punkty). To właśnie ostatnia kolejka spotkań grupowych decydowała, która z tych drużyn zajmie drugie miejsce i zagra w meczu  o trzecie miejsce. Od samego początku mecz był zacięty, dopiero w drugiej połowie pierwszego seta nasze zawodniczki odskoczyły na cztery punkty: 11:7. Zawodniczki z Ełku nie poddały się i zdołały odrobić straty i doprowadzić do wyrównania 12:12. W tym momencie siatkarki UKS Mikolo pokazały charakter i do końca seta nie popełniły błędu zwyciężając 15:12. Drugi set rozpoczęliśmy od stopniowego budowania przewagi i w połowie seta na tablicy widniał wynik 8:3. Wyglądało na to, że droga do meczu o trzecie miejsce w turnieju jest otwarta i pewnie zwyciężymy, jednak i w tym secie zawodniczki Mikronu zerwały się do odrabiania strat, zmniejszyły straty i były bardzo blisko wyrównania, lecz w końcówce siatkarki z Sokółki zagrały dobrze w obronie oraz nie popełniły błędów w ataku, dzięki temu pewnie zwyciężyły tego seta 15:9. W tym momencie pewne było już drugie miejsce w grupie i drużyna UKS Mikolo na trzeci set wyszła w rezerwowym składzie. Tego seta zwyciężyła drużyna z Ełku 15:11.

W meczu o trzecie miejsce czekał na nas trudny przeciwnik, a mianowicie brązowe medalistki Mistrzostw Województwa Juniorek w 2013 roku: drużyna SKS "Pomorzanka" Sejny. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla naszej drużyny. Dobra zagrywka i błędy drużyny przeciwnej sprawiły, że na tablicy wyników widniał wynik 6:4. Od tego momentu zawodniczki z Sejn poprawiły swoją grę, ustawiały szczelny blok, a mocne ataki i zagrywki przynosiły punktowy efekt. Set skończył się przegraną 11:15. W drugim secie od początku zawodniczki z Sejn mocną zagrywką i szczelnym blokiem postawiły trudne warunki gry. Ta część spotkania zakończyła się wynikiem 15:9 na korzyść "Pomorzanki" i w całym meczu 2:0.


Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Juniorki UKS Sprint Płociczno-Tartak
2. UKS AS Łapy
3. SKS "Pomorzanki" Sejny
4. UKS Mikolo Sokółka
5. Kadetki UKS UKS Sprint Płociczno-Tartak
6. Mikron EŁK
7. LO Grajewo
8. Salos Ełk


 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Tabela III liga

Terminarz III liga

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Mikolo na Facebooku

Skontaktuj się z nami

Siedziba Klubu

Hala Sportowa przy Zespole Szkół
ul. Mickiewicza 11,
16-100 Sokółka

Kontakt

klub@mikolosokolka.pl
redakcja@mikolosokolka.pl