Relacja i galeria z turnieju o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego
sobota, 14 grudnia 2013 13:29

Na turniej piłki siatkowej kobiet o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Suwałkach zostały zaproszone drużyny w różnych kategoriach wiekowych (juniorki oraz kadetki).

Przyjechały drużyny z Grajewa, Ełku (2 drużyny: Salos i Mikron), Łap, Sejn, Sokółki oraz dwie drużyny gospodarzy UKS Sprint Płociczno-Tartak. Turniej odbywał się na dwóch boiskach i był podzielony na dwie grupy. Nasza drużyna trafiła do grupy z takimi drużynami jak Mikron Ełk (juniorki), Salos Ełk (młodziczki i kadetki) oraz starszą drużyną gospodarzy: Juniorki UKS Sprint.

W pierwszym meczu bez problemów zwyciężyliśmy z ekipą Salosu Ełk, w tym mecz w barwach UKS Mikolo Sokółka zadebiutowała nasza nowa zawodniczka Marta Fiłonowicz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 3:0. W drugim meczu czekał na nas mocny zespół gospodyń turnieju. Bardziej doświadczone i starsze zawodniczki bez problemu pokonały naszą lekko zdeprymowaną drużynę. Po dwóch kolejkach spotkań pewne pierwszego miejsca w grupie i awansu do finału turnieju były siatkarki UKS-u Sprint, natomiast UKS Mikolo i Mikron Ełk były w identycznej sytuacji (po jednym  zwycięstwie i trzy punkty). To właśnie ostatnia kolejka spotkań grupowych decydowała, która z tych drużyn zajmie drugie miejsce i zagra w meczu  o trzecie miejsce. Od samego początku mecz był zacięty, dopiero w drugiej połowie pierwszego seta nasze zawodniczki odskoczyły na cztery punkty: 11:7. Zawodniczki z Ełku nie poddały się i zdołały odrobić straty i doprowadzić do wyrównania 12:12. W tym momencie siatkarki UKS Mikolo pokazały charakter i do końca seta nie popełniły błędu zwyciężając 15:12. Drugi set rozpoczęliśmy od stopniowego budowania przewagi i w połowie seta na tablicy widniał wynik 8:3. Wyglądało na to, że droga do meczu o trzecie miejsce w turnieju jest otwarta i pewnie zwyciężymy, jednak i w tym secie zawodniczki Mikronu zerwały się do odrabiania strat, zmniejszyły straty i były bardzo blisko wyrównania, lecz w końcówce siatkarki z Sokółki zagrały dobrze w obronie oraz nie popełniły błędów w ataku, dzięki temu pewnie zwyciężyły tego seta 15:9. W tym momencie pewne było już drugie miejsce w grupie i drużyna UKS Mikolo na trzeci set wyszła w rezerwowym składzie. Tego seta zwyciężyła drużyna z Ełku 15:11.

W meczu o trzecie miejsce czekał na nas trudny przeciwnik, a mianowicie brązowe medalistki Mistrzostw Województwa Juniorek w 2013 roku: drużyna SKS "Pomorzanka" Sejny. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla naszej drużyny. Dobra zagrywka i błędy drużyny przeciwnej sprawiły, że na tablicy wyników widniał wynik 6:4. Od tego momentu zawodniczki z Sejn poprawiły swoją grę, ustawiały szczelny blok, a mocne ataki i zagrywki przynosiły punktowy efekt. Set skończył się przegraną 11:15. W drugim secie od początku zawodniczki z Sejn mocną zagrywką i szczelnym blokiem postawiły trudne warunki gry. Ta część spotkania zakończyła się wynikiem 15:9 na korzyść "Pomorzanki" i w całym meczu 2:0.