Relacja z turnieju ch?opcw + GALERIA
sobota, 24 maja 2014 09:43

W ramach obchodw Europejskiego Tygodnia Sportu 18 maja w hali sportowej Zespo?u Szk? Integracyjnych odby? si? turniej pi?ki siatkowej ch?opcw o Puchar Dyrektora O?rodka Sportu i Rekreacji w Sok?ce.

Do zawodw przyst?pi?o 12 dwuosobowych dru?yn. Pierwsza runda turnieju przeprowadzona zosta?a w formie grup po 3 zespo?y. Z ka?dej grupy po 2 zespo?y awansowa?y do ?wier?fina?w, natomiast na przegranych czeka?y jeszcze mecze o miejsca 9-12.

Najciekawszy mecz ?wier?fina?owy odby? si? pomi?dzy dru?ynami Mateusz Galej/Karol Dowgiert i Micha? Dorosz/Andrzej Sawicki. W zaci?tym trzysetowym pojedynku lepsi okazali si? ci pierwsi zwyci??aj?c 2:1. P?fina?y nie by?y a? tak emocjonuj?ce i wy?oni?y nast?puj?cych finalistw: Krystian Kuklicz/Piotr Dru? oraz Kamil Bohdan/Adrian Rakie?, a o trzecie miejsce: Mateusz Galej/Karol Dowgiert i Dominik Dominiak/Karol Czajkowski. Jednocze?nie na s?siednich boiskach rozgrywane by?y mecze o miejsca 9-12. W tej grupie dru?yn najlepiej wypadli: Krystian Puzanowski/Kamil Korolczuk(miejsce 9), Marek Stasiulewicz/Kuba Kropiwnicki(10), tu? za nimi uplasowali si?: ?ukasz Harasiuk/Marcel Kropiwnicki (11) oraz Kornel Kropiwnicki/Mateusz ?ukiewicz (12).

W meczu o 3 miejsce dosz?o do niecodziennej sytuacji. Dru?yna Mateusz Galej/Karol Dowgiert w pierwszym secie wygra?a 11:0 i w drugiej partii pewnie prowadzili zmierzaj?c po zwyci?stwo. W tym momencie zm?czenie i spadek koncentracji wykorzysta?a dru?yna Dominik Dominiak/Karol Czajkowski, ktrzy szybko odrobili straty i ostatecznie zwyci??yli w tym secie. W trzecim decyduj?cym secie pod?amani przeciwnicy nie stawili wi?kszego oporu i przegrali mecz zajmuj?c 4 miejsce.

Fina? przynis? jeszcze wi?ksze emocje. Po dwch setach by? remis. W decyduj?cej cz??ci gry rywalizacja by?a bardzo zaci?ta. Walka punkt za punkt i brak wyra?nej przewagi ?adnej z dru?yn gwarantowa?a zaci?t? ko?cwk? meczu. Tak te? si? sta?o a o zwyci?stwie decydowa? jeden punkt zdobyty przez dru?yn? Krystian Kuklicz/Piotr Dru?. Minimalnie gorsi okazali si? Kamil Bohdan/ Adrian Rakie? 2 miejsce.