GALERIA ZDJĘĆ: Chłopcy z sokólskiego liceum zagrają w I lidze!
Zajrzyj również na www.fb.com/MikoloSokolka
www.MikoloSokolka.pl
GALERIA ZDJĘĆ: Chłopcy z sokólskiego liceum zagrają w I lidze!
czwartek, 10 marca 2016 19:58

Dwa ostatnie spotkania rozegrali siatkarze z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce w ramach II ligi wojewódzkiej szkół ponadgimnazjalnych. Zawody odbyły się 9 marca w Zespole Szkół Zawodowych w Wysokim Mazowieckim.

Stawka turnieju była bardzo wysoka -  dwa zwycięstwa umożliwiłyby licealistom z Sokółki awans do I ligi wojewódzkiej. W pierwszym meczu zespół LO Sokółka zmierzył się z liderem tabeli - ZSOiP Wysokie Mazowieckie. Po pięknym spotkaniu siatkarze z Sokółki zwyciężyli 2:0  (25:15, 25:23). W drugim meczu licealiści pokonali gospodarzy turnieju - ZSZ Wysokie  Mazowieckie 2:0 (25:17, 25:17). Awans do pierwszej ligi stał się faktem!

- To był najlepszy występ naszego zespołu w tym sezonie. Zaskoczyły wszystkie siatkarskie elementy, w tym również te psychologiczne. Graliśmy twardo, efektownie i popełnialiśmy mało błędów. Towarzyszyła temu dobra, radosna atmosfera. Mimo jednego przestoju w drugim secie pierwszego spotkania, gdzie przegrywaliśmy już 11:20, udało nam się zwyciężyć 25:23 - mówi Stanisław Marchiel, trener drużyny.

- Siatkarze z Wysokiego Mazowieckiego prezentowali wysoki poziom sportowy, dzięki czemu turniej był atrakcyjny dla oka i obfitował w wiele pięknych akcji. Chcę w tym miejscu podziękować i pogratulować całemu zespołowi. Dzięki wspólnej pracy przeżyliśmy fajną, siatkarską przygodę. Rozegraliśmy 11 spotkań w  II lidze: 9 wygraliśmy, w dwóch ulegliśmy rywalom. Zajęliśmy 2 miejsce w tabeli i w kolejnym sezonie zagramy w I lidze, gdzie rywalizuje ze sobą 12 najlepszych szkół z województwa podlaskiego - kończy Stanisław Marchiel.

Skład zespołu LO Sokółka w roku szkolnym 2015/2016: Paweł Ignatowicz - kapitan (III d), Łukasz Puszko (III d), Karol Zielenkiewicz (III d), Marcin Błahuszewski (III c), Adrian Bierko (III b), Radek Skolmowski (II d), Mateusz Harasimowicz (II b), Mateusz Maliszewski (II c), Karol Woronowicz (II b), Maciej Kułak (I d).

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Tabela III liga

Terminarz III liga

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 

Mikolo na Facebooku

Skontaktuj się z nami

Siedziba Klubu

Hala Sportowa przy Zespole Szkół
ul. Mickiewicza 11,
16-100 Sokółka

Kontakt

klub@mikolosokolka.pl
redakcja@mikolosokolka.pl