Turniej fina?owy Wojewdztwa Podlaskiego w minisiatkwce
Zajrzyj również na www.fb.com/MikoloSokolka
www.MikoloSokolka.pl
poniedziałek, 30 maja 2016 16:00

We wtorek 24 maja w hali sportowej Szko?y Podstawowej nr 10 w Suwa?kach odby? si? turniej fina?owy Mistrzostw Wojewdztwa Podlaskiego w Minisiatkwce ch?opcw z rocznika 2003 i m?odsi.

W fina?owych rozgrywkach znalaz?o si? 8 najlepszych dru?yn z wojewdztwa wy?onione z dwch turniejw eliminacyjnych. W tym ?cis?ym gronie znalaz?y si? dwa sk?ady UKS Mikolo Sok?ka. Poza naszymi siatkarzami do rozgrywek zakwalifikowa?y si? dwa sk?ady klubu Sukss Suwa?ki oraz 4 zespo?y z Bia?egostoku. Dru?yny zosta?y podzielone na dwie grupy, z ktrych po dwie ekipy uzyskiwa?y awans do p?fina?w.

Po rozgrywkach grupowych drugi sk?ad UKS Mikolo odpad? z dalszej rywalizacji, natomiast pierwszy zesp? poradzi? sobie na tym etapie rozgrywek i awansowa? do p?fina?u, w ktrym ju? czeka? drugi zesp? gospodarzy. Mecz na pocz?tku uk?ada? si? korzystnie dla naszych zawodnikw. ?wietnie nad siatk? blokowa? Krzysztof Nasuto, a pozostali nasi zawodnicy ?wietnie bronili stawiaj?c bardzo trudne warunki Suwalczanom. Stopniowo powi?kszaj?ca si? przewaga sprawia?a wra?enie, ?e zwyci??ymy pewnie w pierwszej ods?onie tego meczu. Nic bardziej mylnego, w secie rozgrywanym do 15 punktw gospodarze potrafili odrobi? pi?ciopunktow? przewag? i doprowadzi? do emocjonuj?cej ko?cwki, na szcz??cie nasi siatkarze zachowali zimn? krew, a 16 punkt decyduj?cy o wygranej zdoby? pewnym atakiem Tomasz Naumowicz (set zako?czy? si? wynikiem 16:14).

W drugim secie gospodarze wyszli bardzo mocno skoncentrowani praktycznie nie pope?niaj?c b??dw. Natomiast naszym siatkarzom coraz trudniej przychodzi?o zdobywanie punktw atakiem. Ostatecznie druga partia pad?a ?upem gospodarzy 15:11. Trzeci set (rozgrywany do 11 punktw) bardzo przypomina? pierwsz? ods?on? meczu. Nasi siatkarze pewnie rozgrywali akcje, a gospodarzom coraz cz??ciej zacz??y przydarza? si? b??dy, przy wyniku 8:3 wydawa?o si?, ?e fina? jest na wyci?gni?cie r?ki, i w tym momencie powtrzy?a si? sytuacja z pierwszego seta. Gospodarze niesieni dopingiem kibicw ryzykowali serwisem, ?wietnie bronili i kontratakowali.

Po fantastycznej ko?cwce Suwalczanie w ca?o?ci odrobili straty, a nawet wyszli na pi?k? meczow?, w tej sytuacji naszym siatkarzom z trudno?ci? uda?o si? przyj?? serwis przeciwnikw, przebijaj?c pi?k? na drug? stron?, wydawa?o si?, ?e gospodarze postawi? kropk? nad i pewnym atakiem. Na szcz??cie w obronie popisa? si? Jakub Cichowlas, a na siatce agresywn? kiwk? popisa? si? Krzysztof Nasuto i uda?o si? wyrwna? stan rywalizacji na 10:10. Chwil? p?niej Suwalczanie wygrali akcje i znw mi?li okazj? do sko?czenia meczu, nasi zawodnicy znw wyszli z opresji, a pewnym przebiciem pi?ki w sam naro?nik boiska wyrwna? wynik Dawid Aluszyk. B??d w przyj?ciu Suwalczan da? nam pierwsz? pi?k? meczow?. Ostatecznie po emocjonuj?cej ko?cwce przy wrzawie kibicw siatkarze siatkarze UKS Mikolo zwyci??yli w trzecim secie awansuj?c do wielkiego fina?u. W ko?cwce wspania?ymi obronami popisywali si? Tomasz Naumowicz i Dawid Aluszyk, a dok?adne wystawy Krzy?ka Nasuto ko?czy? mocnymi atakami Jakub Cichowlas.
W drugim p?finale BAS Bia?ystok zmierzy? si? z mocniejszym sk?adem gospodarzy. Suwalczanie po wyrwnanym meczu zwyci??yli 2:0.

W meczu fina?owym siatkarze UKS Mikolo wyczerpani p?fina?em dzielnie rywalizowali z pierwszym sk?adem Suwalczan wspieranym g?o?nym dopingiem kibicw. Niestety w ko?cwkach obu setw du?o pewniej zagrali gospodarze ostatecznie si?gaj?c po mistrzostwo wojewdztwa podlaskiego. Siatkarzom UKS Mikolo przypad?o wicemistrzostwo i srebrne medale, br?z przypad? BAS'owi Bia?ystok.

Trzy najlepsze zespo?y awansowa?y do Mistrzostw Polski, ktre odb?d? si? na pocz?tku lipca w Cz?stochowie.

Siatkarze UKS Mikolo Sok?ka wyst?pili w nast?puj?cych sk?adach:

Mikolo I: Jakub Cichowlas (kapitan), Tomasz Naumowicz, Krzysztof Nasuto, Dawid Aluszyk, rezerwowi: Maciej Zab?ocki, Mateusz Matyszczyk.


Mikolo II: Mateusz ?ysik (kapitan), Gabriel Jarosz, Damian Ruci?ski, Augustyn Jackiewicz, rezerwowi: Dawid Awdziej, Rafa? Py?ko.

Trenerzy: Krzysztof Zaniewski, Krystian Markowski.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Tabela III liga

Terminarz III liga

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Mikolo na Facebooku

Skontaktuj si? z nami

Siedziba Klubu

Hala Sportowa przy Zespole Szk?
ul. Mickiewicza 11,
16-100 Sok?ka

Kontakt

klub@mikolosokolka.pl
redakcja@mikolosokolka.pl