Relacja z finałów Igrzysk Województwa Podlaskiego
Zajrzyj również na www.fb.com/MikoloSokolka
www.MikoloSokolka.pl
Relacja z finałów Igrzysk Województwa Podlaskiego
piątek, 06 maja 2016 16:20

W dniu 21 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 12 w Białymstoku odbył się turniej finałowy Igrzysk Województwa Podlaskiego w Piłce Siatkowej chłopców.


Po 3 etapach rozgrywek do turnieju finałowego awans uzyskały drużyny: SP12 Białystok, SP 10 Suwałki, ZSI Sokółka oraz SP Tykocin – która niespodziewanie w poprzednim etapie rozgrywek wyeliminowała ekipę z SP 37 Białystok.


Rozgrywki finału Igrzysk rozpoczęły się od meczy półfinałowych, w których padły następujące wyniki:

SP 12 Białystok – SP Tykocin 2:0
SP 10 Suwałki – ZSI Sokółka 2:0

Następnie w meczu o 3 miejsce nasi siatkarze spotkali się z drużyną z Tykocina. Dość pewnie wygrywając 2:0. Kluczem do sukcesu było pewne rozgrywanie akcji i dość solidna zagrywka.

Finał przysporzył dużo więcej emocji. Po pierwszym secie wygranym gładko z gospodarzami wydawało się, że siatkarze z Suwałk dość pewnie zwyciężą w tym meczu i sięgną po złoto. W drugim secie Suwałczanie podnieśli się z kolan i wyrównali stan rywalizacji. Trzeci decydujący set rozpoczął się podobnie, jak pierwszy czyli od wyraźnego prowadzenia gości. Wyraźne prowadzenie utrzymywało się aż do końca seta. Lecz suwalscy siatkarze nie wykorzystali kilku piłek meczowych, a gospodarze niesieni dopingiem uczniów zdołali wyrównać i za chwilę przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść zwyciężając 18:16.

Klasyfikacja końcowa:

1. SP 12 Białystok
2. SP 10 Suwałki
3. ZSI (SP2) Sokółka
4. SP Tykocin
5. SP 37 Białystok
SP 5 Zambrów
7. SP 2 Mońki
SP 4 Grajewo

Wręczono równiej nagrody indywidualne:

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Jakuba Zambrzyckiego.
Najlepszy zawodnik SP 10 Suwałki – Patryk Charackiewicz.
Najlepszy zawodnik ZSI Sokółka – Dawid Aluszyk.
Najlepszy zawodnik SP Tykocin – Hubert Rutkowski.

Cała drużyna z Sokółki zasługuje na pochwałę, w trakcie całych rozgrywek godnie reprezentowali szkołę wywalczając trzecie miejsce w województwie. Brązowy medal wywalczony przez naszych siatkarzy jest ich wielkim sukcesem. W mistrzostwach województwa wzięło udział około 50 szkół podstawowych z Podlasia, trzecie miejsce w takim gronie jest wspaniałym osiągnięciem. Lepsi okazali się tylko zawodnicy z klas sportowych o profilu siatkarskim z Białegostoku i Suwałk. W drodze do finału trzeba było przebrnąć przez 3 etapy eliminacji: mistrzostwa powiatu, mistrzostwa grupy północnej, rozgrywki grupowe finału wojewódzkiego.

Drużyna ZSI Sokółka w Igrzyskach Województwa Podlaskiego w piłce siatkowej chłopców występowała w następującym składzie: Mateusz Łysik – kapitan, Tomasz Naumowicz, Dawid Aluszyk, Damian Ruciński, Augustyn Jackiewicz, Gabriel Jarosz, Dawid Awdziej, Dawid Kożuchowski, Jakub Szmidt, Patryk Horczak, Rafał Pyłko, Dawid Dargiewicz.

Trenerzy: Krzysztof Zaniewski, Dorota Romanowicz.

Zawodnicy reprezentujący ZSI w Sokółce, na co dzień trenują w UKS Mikolo Sokółka.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Tabela III liga

Terminarz III liga

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

Mikolo na Facebooku

Skontaktuj się z nami

Siedziba Klubu

Hala Sportowa przy Zespole Szkół
ul. Mickiewicza 11,
16-100 Sokółka

Kontakt

klub@mikolosokolka.pl
redakcja@mikolosokolka.pl