Relacja z fina?w Igrzysk Wojewdztwa Podlaskiego
piątek, 06 maja 2016 16:20

W dniu 21 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 12 w Bia?ymstoku odby? si? turniej fina?owy Igrzysk Wojewdztwa Podlaskiego w Pi?ce Siatkowej ch?opcw.

Po 3 etapach rozgrywek do turnieju fina?owego awans uzyska?y dru?yny: SP12 Bia?ystok, SP 10 Suwa?ki, ZSI Sok?ka oraz SP Tykocin ktra niespodziewanie w poprzednim etapie rozgrywek wyeliminowa?a ekip? z SP 37 Bia?ystok.

Rozgrywki fina?u Igrzysk rozpocz??y si? od meczy p?fina?owych, w ktrych pad?y nast?puj?ce wyniki:

SP 12 Bia?ystok SP Tykocin 2:0
SP 10 Suwa?ki ZSI Sok?ka 2:0

Nast?pnie w meczu o 3 miejsce nasi siatkarze spotkali si? z dru?yn? z Tykocina. Do?? pewnie wygrywaj?c 2:0. Kluczem do sukcesu by?o pewne rozgrywanie akcji i do?? solidna zagrywka.

Fina? przysporzy? du?o wi?cej emocji. Po pierwszym secie wygranym g?adko z gospodarzami wydawa?o si?, ?e siatkarze z Suwa?k do?? pewnie zwyci??? w tym meczu i si?gn? po z?oto. W drugim secie Suwa?czanie podnie?li si? z kolan i wyrwnali stan rywalizacji. Trzeci decyduj?cy set rozpocz?? si? podobnie, jak pierwszy czyli od wyra?nego prowadzenia go?ci. Wyra?ne prowadzenie utrzymywa?o si? a? do ko?ca seta. Lecz suwalscy siatkarze nie wykorzystali kilku pi?ek meczowych, a gospodarze niesieni dopingiem uczniw zdo?ali wyrwna? i za chwil? przechyli? szal? zwyci?stwa na swoj? korzy?? zwyci??aj?c 18:16.

Wr?czono rwniej nagrody indywidualne:

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Jakuba Zambrzyckiego.
Najlepszy zawodnik SP 10 Suwa?ki Patryk Charackiewicz.
Najlepszy zawodnik ZSI Sok?ka Dawid Aluszyk.
Najlepszy zawodnik SP Tykocin Hubert Rutkowski.

Ca?a dru?yna z Sok?ki zas?uguje na pochwa??, w trakcie ca?ych rozgrywek godnie reprezentowali szko?? wywalczaj?c trzecie miejsce w wojewdztwie. Br?zowy medal wywalczony przez naszych siatkarzy jest ich wielkim sukcesem. W mistrzostwach wojewdztwa wzi??o udzia? oko?o 50 szk? podstawowych z Podlasia, trzecie miejsce w takim gronie jest wspania?ym osi?gni?ciem. Lepsi okazali si? tylko zawodnicy z klas sportowych o profilu siatkarskim z Bia?egostoku i Suwa?k. W drodze do fina?u trzeba by?o przebrn?? przez 3 etapy eliminacji: mistrzostwa powiatu, mistrzostwa grupy p?nocnej, rozgrywki grupowe fina?u wojewdzkiego.

Dru?yna ZSI Sok?ka w Igrzyskach Wojewdztwa Podlaskiego w pi?ce siatkowej ch?opcw wyst?powa?a w nast?puj?cym sk?adzie: Mateusz ?ysik kapitan, Tomasz Naumowicz, Dawid Aluszyk, Damian Ruci?ski, Augustyn Jackiewicz, Gabriel Jarosz, Dawid Awdziej, Dawid Ko?uchowski, Jakub Szmidt, Patryk Horczak, Rafa? Py?ko, Dawid Dargiewicz.

Trenerzy: Krzysztof Zaniewski, Dorota Romanowicz.

Zawodnicy reprezentuj?cy ZSI w Sok?ce, na co dzie? trenuj? w UKS Mikolo Sok?ka.