Zwyci?stwo m?odzikw UKS Mikolo na inauguracj? sezonu
poniedziałek, 30 października 2017 19:02

28 pa?dziernika 2017 roku w hali sportowej Szko?y Podstawowej nr 2 w Sok?ce odby? si? mecz inauguracyjny Mistrzostw Wojewdztwa Podlaskiego w Pi?ce Siatkowej w kategorii M?odzikw, w ktrym m?odzi siatkarze UKS Mikolo podejmowali rywali z Uczniowskiego Klubu Sportowego Centrum Augustw.

Nasz zesp? do gry przyst?pi? bez 3 kontuzjowanych zawodnikw (Mateusz ?ysik, Korneliusz Buraczyk, Mateusz Skwarko), ale za to bardzo zmotywowany i g?odny gry. Ju? na pocz?tku pierwszego seta dzi?ki ?wietnym zagrywkom Gabriela Jarosza i bardzo dobrej grze pozosta?ych zawodnikw uda?o nam si? wypracowa? du?? przewag? (13:3); w tym czasie ?wietnymi atakami z pierwszej i drugiej linii punktowa? Krzysztof Nasuto. Dalsza cz??? tej partii w dalszym ci?gu skuteczna i uwa?na gra oraz 4 zmiany w sk?adzie. Zawodnicy rezerwowi spisali si? rwnie znakomicie jak pierwsza szstka ko?cz?c seta wynikiem 25:10. Pocz?tek drugiego seta do bardzo wyrwnana gra i ?wietna postawa siatkarzy z Augustowa. Przy wyniku 6:6 na zagrywce zameldowa? si? Jakub Cichowlas, a pole serwisowe opu?ci? przy wyniku 21:7. Szesna?cie mocnych zagrywek (w tym dziewi?? w wyskoku!) wybi?o z rytmu przeciwnikw, ktrzy w drugim secie zaczynali gra? coraz ?mielej. Silne uderzenia z zagrywki Jakuba o?miokrotnie ko?czy?y si? bezpo?rednio punktem, w pozosta?ych przypadkach wymusza?y na przeciwnikach przebicie pi?ki za darmo a nasi siatkarze takie prezenty wykorzystali perfekcyjnie. W mi?dzyczasie na boisku po raz kolejny pojawi?o si? 4 zawodnikw rezerwowych i po raz kolejny nie zawiedli. Ostatecznie drugi set zako?czy? si? wynikiem 25:9, piecz?tuj?c pewne zwyci?stwo m?odzikw UKS Mikolo w inauguruj?cym meczu. Cieszy fakt, ?e nasi zawodnicy utrzymali pe?n? koncentracj? od pocz?tku do ko?ca meczu i pope?nili bardzo ma?? liczb? w?asnych b??dw. ?wietni dyrygowa? gr? nasz rozgrywaj?cy Damian Kucharewicz, a prawie nie do przej?cia pod siatk? byli ?rodkowi Maciej Zab?ocki i Gabriel Jarosz.